Gładzie Wrocław

Nasza firma oferuje Państwu kładzenie gładzi metodą hydrodynamiczną. To nowoczesny sposób na szybkie pokrycie gładzią dużych powierzchni, przy jednoczesnym uzyskaniu idealnie gładkiej powierzchni bez konieczności szlifowania. Stąd też częste określanie tak wykonanych gładzi jako gładzie bezpyłowe. Metoda hydrodynamiczna kładzenia gładzi jest szczególnie polecana przy dużych powierzchniach ścian i sufitów wymagających pokrycia.

Gładzie natryskowe wykonywane agregatem hydrodynamicznym, znane także pod nazwą gładzie maszynowe, to nie tylko sposób na oszczędność czasu, ale także metoda dająca wymierne korzyści finansowe. Decydując się na gładzie maszynowe, oszczędzamy na kosztach robocizny oraz zużyciu materiału.

Na czym polega wykonanie gładzi natryskowych agregatem? Jak działa agregat hydrodynamiczny?

Jak sama nazwa wskazuje, gładzie wykonuje się poprzez natrysk materiału (gładzi szpachlowej) pod postacią strumienia mikroskopijnych kropelek na wybrane powierzchnie. Służy do tego celu agregat hydrodynamiczny oraz połączony z nim zestaw dysz. Nośnikiem materiału nie jest sprężone powietrze. Gładź tłoczona jest pod ciśnieniem ok. 200 barów przez pompę, w jaką jest wyposażony agregat. W agregatach służących do kładzenia gładzi maszynowych, ze względu na dużą gęstość tłoczonej masy, jest to pompa tłokowa. W agregatach malarskich stosowane są, poza tłokowymi, także pompy membranowe. Szerokość strumienia regulowana jest prędkością podawania materiału oraz rodzajem zastosowanej dyszy. Dysze dobiera się także do rodzaju (kształtu) pokrywanych gładzią powierzchni.

Uwaga!
DO KŁADZENIA GŁADZI MASZYNOWYCH UŻYWAMY JEDYNIE NIEZAWODNYCH, ŚWIATOWEJ JAKOŚCI AGREGATÓW HYDRODYNAMICZNYCH PRODUKCJI FIRM WAGNER I GRACO.

Zalety gładzi natryskowych

Bezsprzecznie zaletą gładzi wykonywanych agregatem jest tempo wykonywania prac. Czas potrzebny do położenia gładzi maszynowej w stosunku do metod tradycyjnych jest o 70% krótszy. Daje to wymierne oszczędności na kosztach robocizny i wydatnie przyspiesza, zazwyczaj ciągnące się w przysłowiową nieskończoność, prace wykończeniowe. Niebagatelne dla wysokości poniesionych nakładów jest mniejsze niż w tradycyjnych metodach zużycie materiału. To oszczędności rzędu 30%.

Zaletą metody hydrodynamicznej jest także sam efekt, jaki uosiągamy kładąc gładzie agregatem. Uzyskujemy w ten sposób idealnie gładką powierzchnię, znacznie lepszej jakości niż w metodzie tradycyjnej. I to niezależnie od miejsca kładzenia, gdyż dobór odpowiednich dysz pozwala na dotarcie nawet w najmniej dostępne miejsca. Uzyskana powierzchnia charakteryzuje się także dużo większą niż w przypadku gładzi tradycyjnych przyczepnością dla powłok malarskich. Gładzie natryskowe to wyjątkowo ”czysty” sposób na uzyskanie idealnych powierzchni ścian i sufitów. Po prostu metoda hydrodynamiczna nie wymaga szlifowania, wystarcza zarabianie na mokro. Nie trzeba też używać, ze względu na stosowania przedłużek i lanc, wszelkich drabin i rusztowań.

Uwaga!
GŁADZIE MASZYNOWE WYKONUJEMY Z NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI POLIMEROWEJ MASY SZPACHLOWEJ SANDPLAST LSR FIRMY FLÜGGER.

Koszt wykonania gładzi natryskowych. Cena, cennik

Nasza firma nie posiada stałego cennika na wykonywanie gładzi agregatem hydrodynamicznym. Wykonując gładzie natryskowe wykorzystujemy tylko własny materiał (masa szpachlowa Flügger Sandplast LSR). Stąd minimalna cena pokrycia gładzią metra kwadratowego metodą hydrodynamiczną wynosi dwadzieścia jeden złotych (21zł/m²). Kwota ta dotyczy zleceń na wykonanie dużych powierzchni gładzi maszynowych przy małej komplikacji prac i stanowi podstawę przy negocjacji ceny w każdym indywidualnym przypadku. Koszt wykonania metra kwadratowego gładzi wzrasta wraz ze stopniem komplikacji planowanych prac.

© 2022 Stachura-Budownictwo. All rights reserved.
Design by Proformat