Zadzwoń do nas +48 507 973 006
Biuro czynne 08:00 - 16:00

Malowanie natryskowe, hydrodynamiczne

Proponujemy Państwu nowoczesną metodę malowania ścian, sufitów za pomocą agregatu hydrodynamicznego. Malowanie natryskowe hydrodynamiczne jest najbardziej wydajną oraz najbardziej atrakcyjną cenowo techniką malowania wnętrz. Sprawdza się na dużych powierzchniach ścian, sufitów. Za pomocą agregatu, znacznie przyspieszamy czas pracy. Przy pomocy dysz o różnym kształcie, możemy dojść do każdego zakamarku, wgłębienia. Po takim malowaniu powierzchnia jest idealnie gładka.

Czym różni się malowanie natryskowe od malowania tradycyjnego?

Przy zastosowaniu metod tradycyjnych farba nanoszona jest na malowaną powierzchnię przy pomocy różnego rodzaju pędzli, wałków i szczotek malarskich. To rozwiązanie, mimo że stosowane ”od zawsze”, jest wyjątkowo czasochłonne i nie zawsze, zwłaszcza, gdy używamy farb o dużej gęstości a także przy lakierach i bejcach, daje pożądany efekt.

Metoda hydrodynamiczna (malowanie natryskowe, hydrodynamiczne) wręcz rewolucjonizuje proces malowania. Nie polega, jak by się to wydawało, na aplikacji drobinek farby za pomocą sprężonego powietrza. Przy malowaniu hydrodynamicznym to sama farba jest sprężana przez zainstalowaną w agregacie malarskim pompę (w zależności od rodzaju i przeznaczenia agregatu membranową bądź tłokową) a następnie przetłaczana jest przez otwory dyszy i aplikowana na malowaną powierzchnię. Agregaty malarskie hydrodynamiczne osiągają ciśnienie rzędu 200 bar. Otrzymujemy w ten sposób kontrolowany strumień drobinek farby, regulowany rodzajem dyszy i prędkością przepływu farby.

UWAGA! Firma Stachura Budownictwo stosuje jedynie agregaty malarskie hydrodynamiczne marek WAGNER i GRACO, czołowych światowych producentów tego rodzaju sprzętu.

Zalety malowania hydrodynamicznego

Podstawową zaletą malowania metodą natrysku hydrodynamicznego jest szybkość i wydajność prowadzonych w ten sposób prac. Malowanie hydrodynamiczne jest ponad czterokrotnie szybsze niż tradycyjne. Do tego pozwala uzyskać nieosiągalną dla metod tradycyjnych gładkość i jednolitość powierzchni. Nie dotyczy to jedynie dużych, płaskich powierzchni. Możliwość zastosowania różnego rodzaju dysz umożliwia dotarcie do praktycznie każdego miejsca, nałożenie idealnej powłoki na nawet najbardziej niedostępne fragmenty i elementy co w przypadku malowania tradycyjnego jest niemożliwe. Właśnie możliwość zastosowania przy malowaniu natryskowym hydrodynamicznym różnorodnych dodatkowych akcesoriów, np. przedłużek w celu uniknięcia malowania z drabin czy dysz do odcinania krawędzi pozwalających na uniknięcie oklejania taśmą, podnosi jego efektywność i uniwersalność. Przekłada się to na oszczędności, zarówno te związane z kosztami robocizny, jak i z wydatkami na materiał (farbę).

UWAGA! Do malowania hydrodynamicznego stosujemy farby Flügger, umożliwiające uzyskanie idealnej powłoki przy praktycznie nieograniczonej możliwości doboru kolorów i odcieni.

Malowanie natryskowe hydrodynamiczne. Ceny usług, cennik

W przypadku usług naszej firmy nie obowiązuje stały cennik na malowanie natryskowe. Cena jest wypadkową wielu czynników, a przede wszystkim stopnia komplikacji planowanych prac i ich rozległości (wielkości powierzchni do pomalowania hydrodynamicznego) i w każdym przypadku ustalana jest indywidualnie. Ponieważ realizujemy wszystkie prace korzystając jedynie z własnych materiałów malarskich (farby do malowania natryskowego marki Flügger), ustalana cena jest nie niższa, niż czternaście złotych za metr kwadratowy pomalowanej powierzchni (14 zł/m²).